Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój w Zespole Szkół Publicznych im. Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” w Piasecznie

W wyniku konkursu wniosków 2015, ogłoszonego i zarządzanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) w ramach projektu, pt. “Mobilność kadry edukacji szkolnej” Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, Zespół Szkół Publicznych pozyskał znaczące środki finansowe na realizację mobilności nauczycieli na wyjazdy szkoleniowe. Głównym celem projektu “Mobilność kadry edukacji szkolnej” jest nabycie kompetencji kluczowych i zawodowych przez przedstawicieli kadry pracującej w placówkach oświaty.

Z pozyskanych środków czternastu przedstawicieli Rady Pedagogicznej odbędzie indywidualne szkolenia w Wielkiej Brytanii i w Niemczech w 2016 i 2017 roku. Nauczyciele będą obserwować zajęcia w szkołach i wymieniać doświadczenia z pracownikami oświatowymi za granicą. Nauczyciele świetlicy wezmą również udział w szkoleniach językowych, które umożliwią im prowadzenie zajęć pozalekcyjnych w języku angielskim. Udział w projekcie spowoduje wzrost umiejętności i kompetencji zawodowych i językowych nauczycieli naszej szkoły.