28 października 2009 r. Uroczyste otwarcie nowego budynku Zespołu Szkół

Uroczystość otwarcia nowego budynku gimnazjum w Zespole Szkół, rozpoczęła się  mszą świętą odprawioną przez ks. kanonika Henryka Adamczuka. Zaraz po mszy, wszyscy zaproszeni na obchody święta szkoły goście, w tym uczniowie i ich rodzice oraz grono pedagogiczne, przeszli pod budynek nowego gimnazjum, gdzie nastąpiła oficjalna część uroczystości połączona z przecięciem wstęgi.

Zebranych powitała dyrektor Zespołu Szkół Alicja Czarnecka.

powitanie

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. zastępca Burmistrza Piaseczna Bogdan Temoszczuk, Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Szweycer, radny powiatowy Łukasz Krawczyński oraz dyrektor GOSiR-u - Leopold Zawiślak.

goscie

Zaraz po przecięciu wstęgi i uroczystym poświęceniu nowo otwartego budynku wszyscy zostali zaproszenii do zwiedzania budynku wewnątrz.

zwiedzanie budynku

Po obejrzeniu wnętrz nowego budynku gimnazjum, które zrobiło na gościach duże wrażenie, wszyscy udali się na część artystyczną otwarcia, którą była patriotyczna inscenizacja przygotowana przez uczniów gimnazjum.

inscenizacja

Po przedstawieniu głos zabrała dyrektor Zespołu Szkół Alicja Czarnecka, która podziękowała wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w remont i rozbudowę Zespołu Szkół - Dzięki temu, że zyskaliśmy nowy budynek gimnazjum, będziemy mogli pracować na jedną zmianę- powiedziała pani Dyrektor - To dla nas naprawdę ogromna wygoda. Teraz dzieci mogą   w komfortowych warunkach uczyć się i rozwijać swoje zainteresowania.

dyrektor

Zwiększenie ilości szkolnych pomieszczeń, przyczyni się także do tego, że będzie można stworzyć więcej klas, co przełoży się na jakość nauczania. Proces ten zapoczątkowano już w tym roku szkolnym 2009/2010. Utworzone zostały bowiem, trzy klasy pierwsze w Szkole Podstawowej i trzy klasy pierwsze w Gimnazjum, liczące po około 20 uczniów.

podziekowania

- Parafrazując słowa pana prezydenta, melduję wszystkim tu obecnym wykonanie zadania - mówił zastępca burmistrza Bogdan Temoszczuk. - Mam satysfakcję, że w ostatnich latach podobne meldunki są składane dość często. To się nie zmieni. Mam nadzieję, że z tej szkoły będą wychodziły kolejne pokolenia wspaniałych obywateli, takich jak Tadeusz Zawadzki "Zośka". Na ręce pani dyrektor chciałbym złożyć życzenia twórczej i owocnej pracy, a uczniom życzyć przyjemnej nauki i umacniania więzi koleżeńskich.

przewodniczacy

- Gratuluję wszystkim nowej części szkoły - mówił przewodniczący rady miejskiej Michał Szweycer. - Rada miejska i burmistrz pomimo kryzysu bardzo dbają o edukację i szkolnictwo. Współpraca gminy, samorządu i szkół przebiega na wielu płaszczyznach, co - jak widać - przekłada się na wymierne efekty. mam nadzieję, że ten stan będzie trwał nadal.

Na tym część oficjalna uroczystości zakończyła się i wszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek.

opracowała Teresa Kęciek