Jesteś tutaj:Start / BIBLIOTEKA

wypozyczalnia

Dostępność książek w bibliotece szkolnej można sprawdzić:

Katalog online -  https://m013754.molnet.mol.pl/

Biblioteka czynna

Poniedziałek - 8:00 - 15:00

Wtorek      -      8: 00 -15:00

Środa        -       8:00 - 15:00

Czwartek   -     8:00 - 15:00

Piątek        -      8:00 - 15:00

W tygodniu bibliotek z wizytą w szkolnej bibliotece

W tygodniu bibliotek, szkolną bibliotekę odwiedziły dzieci z odziałów przedszkolnych działających w naszej szkole.

Wypożyczanie z dostawą do klasy

W roku szkolnym 2020/2021 wypożyczanie książek odbywało się w klasach 1 -3 w reżimie sanitarnym z dostawą do klas.

Kampania Instytutu Książki "Mała książka - wielki człowiek"

Uczniowie klas pierwszych otrzymali Wyprawki Czytelnicze w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek" organizowanej przez Instytut Książki.

W skład Wyprawki wchodzą: książka "Pierwsze abecadło", broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów "Ksiązką połączeni, czyli uczymy się czytać razem" oraz kreatywny alfabet.

Manga? Banzai! – konkurs Biblioteki Publicznej w Piasecznie

Multicentrum zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w rysunkowym konkursie, pt.: “Manga? Banzai!”. Zadaniem konkursowym jest stworzenie pracy plastycznej, przedstawiającej postać występującą w dowolnej serii mangi lub anime.

Misiowy Konkurs Plastyczny

Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Pluszowego Misia, który przypada na 25 listopada, zachęcamy uczniów klas O-III do udziału w misiowym konkursie plastycznym. Zadaniem uczestnika jest wykonanie, narysowanie misia przy użyciu dwóch kolorów: czarnego i białego. Więcej szczegółów w regulaminie konkursu. Aby wziąć udział w konkursie należy dostarczyć pracę do biblioteki przy ul. Kościuszki 49 i kartę zgłoszenia.

Szczegóły na https://tiny.pl/7kgbm

Funkcjonowanie Biblioteki Szkoły Podstawowej nr 3 w okresie pandemii COVID-19 w roku szkolnym 2020/2021

Biblioteka szkolna w okresie pandemii COVID-19 funkcjonuje na podstawie wytycznych MZ, GIS i MEN. Szczegółowe instrukcje korzystania ze zbiorów oraz procedury bezpieczeństwa są dostępne są na stronie internetowej Biblioteki Narodowej.

Celem procedur jest:

1)     zminimalizowanie zagrożeń zakażenia COVID-19,

2)     umożliwienie uczniom dostępu do książek w postaci tradycyjnej, oddanie wypożyczonych pozycji przed okresem kwarantanny woluminów.

Dzień Czytania Tolkiena - 25 marca - środa

Zachęcamy! Zrób To! Poczytaj Tolkiena. Rozwiąż quiz! Zapraszamy!

Czytam codziennie ze Słodziakami

Głośne czytanie jest niezwykle ważne dla rozwoju dzieci. Największe zalety czytania to:

• nauka samodzielnego myślenia i pobudzanie wyobraźni,
  • ćwiczenie pamięci i koncentracji,
  • pomoc w nauce i wsparcie w szkolnych sukcesach.

Dlatego  biblioteka szkolna postanowiła zaczerpnąć pomysł i materiały z konkursu „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”  nie uczestnicząc w konkursie, ale uruchamiając akcję promocji czytelnictwa w szkole,   w najmłodszych klasach, wykorzystując otrzymane od sieci sklepów Biedronka maskotki, książeczki, zakładki do książek, naklejki i dzienniczki postępów czytania.

Aby wyrobić nawyk czytania dzieci czytają codziennie minimum 10 min. przez 21 dni. Rodzice potwierdzają każdy dzień podpisem w dzienniczku postępów czytania a nauczyciel bibliotekarz nakleja specjalną naklejkę w miejscu podpisu.

W akcji codziennego czytania biorą udział dzieci z klas pierwszych i drugich.

Książki za udział w akcji 1000 książek dla bibliotek

Dzięki głosom czytelników, nasza szkolna biblioteka została wytypowana przez Wydawnictwo MUZA do otrzymania książek w ramach proczytelniczej akcji 1000 książek dla bibliotek. Oto one:

Zakładki z Patronem Szkoły

28 października - imieniny Patrona Szkoły.

Każdy, kto tego dnia wypożyczy książkę z biblioteki szkolnej otrzyma pamiątkową zakładkę do książki.