35 - lecie Szkoły Podstawowej

„35 lat istnienia szkoły to czas, który wprawdzie jest zjawiskiem fizycznym, niemniej jednak dotyczy również  ludzi.  Zastanawiamy  się jak został przez nas wykorzystany.         A w związku z tym, że w przedziałach jego mieści się nasze życie, każdy z nas szuka oceny czasu przeszłego."

dyrektor SP

Tymi słowami rozpoczęła w dn. 22 maja 1998 r. uroczyste obchody 35 - lecia Szkoły Podstawowej w Gołkowie jej ówczesna dyrektor Marianna Skibińska. Uroczystość była przede wszystkim okazją do wspomnień. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych: przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Warsza, burmistrz gminy Piaseczno Jerzy Madej, wiceburmistrz gminy Jerzy Orkiszewski oraz dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno - Administracyjnych Wiesława Dąbrowska. W uroczystości uczestniczyła również wizytator Kuratorium Oświaty Halina Dankowska, prezes zarządu Oddziału ZNP Czesława Mazur, pracownicy służby zdrowia oraz innych instytucji współpracujących ze szkołą, proboszcz parafii Kamionka ks. Henryk Adamczuk, dyrektorzy kierujący dotychczas SP w Gołkowie: Tadeusz Kuźnia, Jadwiga Kuźnia,  dyrektor Ośrodka Kultury w Piasecznie Ewa Dudek, nauczyciele pracujący w szkole, przedstawiciele byłych Komitetów Rodzicielskich oraz Rada Pedagogiczna, rodzice i uczniowie.
  Uroczystość uświetnił występ uczniów, przygotowany pod kierunkiem nauczycieli p. Elżbiety Bruszewskiej, Krystyny Kaczmarskiej, Elżbiety Szulakowskiej, Zofii Rybickiej w scenografii

p. Anny Iwony Wieczorkiewicz -Lewińskiej

35 lecie SP 35 lecie SP