Biblioteczne Archiwum Wydarzeń 2018/2019

Akcja czytelnicza "Mirabelka"

W ramach obchodów rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 3 bierze udział w ogólnopolskiej akcji dla bibliotek organizowanej przez Barbarę Marię Murawiec, red. nacz. Serwisu Lustro Biblioteki pod nazwą „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy”.

Dzień dobry Mirabelko - pierwsze spotkanie

Dzieci uczestniczące w warsztatach poznawały historię drzewka owocowego Mirabelka, wysłuchały fragmentu audiobooka "Mirabelka" Cezarego Harasimowicza, czytanego przez Grażynę Wolszczak i obejrzały film o prawdziwej bohaterce książki, w którym wystąpił autor książki. Na zakończenie uczestnicy wykonali kulki - mrabelki z bibuły.

Ważne rozmowy z Mirabelką - spotkanie drugie

Na spotkaniu dzieci wysłuchały trzech fragmentów książki "Mirabelka" Cezarego Harasimowicza. Czytane fragmenty dotyczyły rozpoczęcia wojny, życia w getcie oraz postaci Ireny Sendlerowej.

Czytanie z Mirabelką - spotkanie trzecie

Na spotkaniach uczniowie zachęcali koleżanki i kolegów do czytania książek poprzez opowiadanie o przyniesionych orzez siebie ulubionych książkach.

Pożegnanie z Mirabelką

Na zakończenie spotkań z książką Cezarego Harasimowicza "Mirabelka" dzieci biorące udział w warsztatach czytelniczych otrzymały dyplomy.

Spotkanie Autorskie

Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 3 zaprasza 29 listopada uczniów klas drugich, trzeciej i czwartych na Spotkanie Autorskie z Barbarą Szelągowską autorką książek i Moniką Jędrychowską ilustratorką.

Relacja ze Spotkania Autorskiego

We czwartek 29 listopada uczniowie klas drugich, trzeciej i czwartych spotkali się z Barbarą Szelągowską pisarką, autorką książek i tekstów zamieszczonych w podręcznikach szkolnych oraz Moniką Jędrychowską ilustratorką książek.

Nowości wydawnicze z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

W ramach realizacji  „Narodowego Programu  Rozwoju Czytelnictwa”, dotyczącego wspierania w latach 2016 – 2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki szkolne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję  i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych  -  nasza szkoła otrzymała  w roku 2018 dotację finansową w wysokości 15 000 zł.

Lalki UNICEF reklamują czytanie

Do biblioteki trafiły lalki szyte w szkole w ramach Projektu "Wszystkie Kolory Świata".

Smaczna Mirabelka

Uczniowie klas drugich i trzeciej Szkoły Podstawowej uczestniczący w projekcie czytelniczym "Mirabelka- kiełkująca historia dla najmłodszych"  mieli okazję spróbować dżemu z mirabelki. Poczęstunek odbył się w bibliotece tak jak wcześniejsze czytanie książki i tworzenie mirabelkowych drzewek.