Harcerskie Archiwum 2021/2022

Wrześniowy biwak

Biwaki to jest to, co lubimy najbardziej. Wykorzystując ciepły początek września zorganizowaliśmy biwak na Nowinkach. Poznaliśmy sposoby gotowania w warunkach polowych, zmierzyliśmy się z własną pizza z ogniska. Dodatkowo wyruszyliśmy w wędrówkę po okolicznych lasach poznając grzyby.

Pierwsza zbiórka

We wrześniu 2022 r odbyła się pierwsza zbiórka harcerska 50 WDH w nowym roku harcerskim. Przyjęliśmy nowych członków drużyny, pobawiliśmy się oraz poznaliśmy nieco bliżej. W taki sposób z energią zaczynamy nowy rok harcerski, już nie mogąc się doczekać nowych przygód i wyzwań, które ten rok nam przyniesie.

Jesienny Złaz Hufca

W październikową sobotę 2022 roku nasza drużyna wzięła udział w Jesiennym Złazie Hufca                                                                                                                                                                                                                                                                                                Tego dnia już rankiem przywitało nas piękne słońce. Wyruszyliśmy z Piaseczna, by dotrzeć na nasze hufcowe Nowinki Za pomocą mapy i kompasu maszerowaliśmy leśnymi ścieżkami, wykonując po drodze zadania. Na miejscu spotkaliśmy się z zuchami i z harcerzami z naszego Hufca. Odbył się uroczysty apel a komendantka życzyła wszystkim sukcesów w nowym roku harcerskim

Święto Patrona Szkoły

Już od kilu lat angażujemy się w obchody patrona Szkoły- Tadeusza Zawadzkiego Zośki. W tym roku z uwagi na pandemię mieliśmy ograniczone możliwości. Mimo to pełniliśmy warty przy tablicy pamiątkowej. Uczniom z klas 1-3 przybliżyliśmy postać patrona i harcerstwa

Służba na cmentarzu

My harcerze z 50 WDH wiemy co to służba. Dlatego też pamiętamy o grobach poległych żołnierzy. Co roku nasza drużyna porządkuje mogiły harcerskie na pobliskim cmentarzu w Jazgarzewie.

A w tym lesie...jest mogiła.
W niej żołnierz nieznany.
Może to czyjś ojciec, może brat kochany.
Grób zarosła trawa i łopian zielony.
Tylko go pilnuje krzyżyk pochylony.
Na małej deszczułce napis zmyły deszcze.
Zginął za Ojczyznę.
Słowa widać jeszcze.
Za naszą wolność, za polską mowę,
oddał swoje życie.
Zawsze przed żołnierską mogiłą pochylimy głowę

Wigilia Drużyny

Wigilia drużyny to bardzo ważny dzień dla nas wszystkich. W tym roku postanowiliśmy, że wspólnie przygotujemy jedną potrawę wigilijną- pierogi z grzybami. Nie było to łatwe ale smakowały przepysznie. Posłuchaliśmy również kolęd oraz sami śpiewaliśmy.

Wspieramy Ukrainę

Sytuacja polityczna u naszych sąsiadów- Ukraińców jest ciężka. Staramy się na miarę naszych sił wspierać ich. Udaliśmy się do Piaseczna, aby pomóc w segregacji darów, wzięliśmy udział w zbiórkach dla uchodźców. Na jednej ze zbiórek poznaliśmy dziewczyny- studentki z Ukrainy. Nauczyły nas kilku prostych zwrotów w swoim języku. Ponadto zrobiliśmy kanapki dla osób przybywających do Polski.

Harcerskim tropem

Zbiórki drużyny to coś co uwielbiamy. Zdobywanie nowych umiejętności, poznawanie swoich możliwości a przede wszystkim bycie razem ze sobą.

Wiosenny Rajd

W dniu 23 kwietnia z samego rana wyruszyliśmy na Rajd Takie coś-rajd wiosenny, którego organizatorem był nasz drużynowy, a w którym udział wzięły wszystkie drużyny harcerskie z naszego hufca. Szliśmy od Piskórkę, przez łąki i pola do polany w Runowie. Momentami było ciężko, ale dobry humor nas nie opuszczał.