Funkcjonowanie Biblioteki Szkoły Podstawowej nr 3 w okresie pandemii COVID-19 w roku szkolnym 2020/2021

Biblioteka szkolna w okresie pandemii COVID-19 funkcjonuje na podstawie wytycznych MZ, GIS i MEN. Szczegółowe instrukcje korzystania ze zbiorów oraz procedury bezpieczeństwa są dostępne są na stronie internetowej Biblioteki Narodowej.

Celem procedur jest:

1)     zminimalizowanie zagrożeń zakażenia COVID-19,

2)     umożliwienie uczniom dostępu do książek w postaci tradycyjnej, oddanie wypożyczonych pozycji przed okresem kwarantanny woluminów.

Informacje dla czytelników

1)     Do pomieszczenia biblioteki szkolnej mogą wejść tylko uczniowie szkoły (dotyczy wypożyczeń lektur dla klas).

2)     Należy przestrzegać przyjętych zasad bezpieczeństwa sanitarnego, np. noszenie maseczek i dezynfekcja dłoni.

3)     W celu zminimalizowania możliwości zarażenia wirusem do biblioteki będą przychodzili uczniowie ze swoją klasą na oddzielnych godzinach z zachowaniem reżimu sanitarnego. Maksymalnie do biblioteki może wejść jedna osoba, pozostałe osoby oczekują na korytarzu w bezpiecznej odległości pod opieką nauczyciela.

Do składowania oddanych książek – przejście dezynfekcji i okresowej 2-dniowej kwarantanny (zgodnie z wytycznymi MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek od 1 września 2020 r.) przeznaczone jest osobne pomieszczenie (strefa niedostępna dla użytkownika - czytelnia). Czytelnia ze względu na przechowywanie oddanych książek jest nieczynna do odwołania.

4)     Zbiory biblioteczne podaje wyłącznie bibliotekarz.

5)      Czytelnicy mogą składać zamówienia książek drogą elektroniczną przez Librus lub stronę biblioteki Katalog online -  https://m013754.molnet.mol.pl/     po założeniu konta ( informacje o zakładaniu kont otrzymają uczniowie na godz. wychowawczych).

6)     Katalog biblioteki można przeglądać wchodząc na stronę szkoły http://zsppiaseczno.szkolnastrona.pl/  w zakładkę Biblioteka.

7)     Książki można oddawać na ustalonych wcześniej z nauczycielami wyjściach klasowych do biblioteki lub odkładać na szafkę w szkole (Wejście A).

8)     Książki można wypożyczać podczas ustalonych wcześniej z nauczycielami wyjściach klasowych do biblioteki lub zamówione odebrać z szafki w szkole (Wejście A).