Matematyka w przyrodzie - konkurs gminny

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów gminy Piaseczno do uczestnictwa w konkursie fotograficznym "Matematyka w przyrodzie".

Konkurs skierowany jest do uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej.

Jeżeli potrafisz dostrzec w przyrodzie to, czego nie dostrzegają inni, a co ma związek z wszechobecną matematyką - zrób zdjęcie i przyślij na konkurs.
Potrafisz robić zdjęcia (które nie muszą być perfekcyjne), masz pomysł... widzisz piękno matematyki w otaczającym świecie - ten konkurs jest właśnie dla Ciebie!

Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów szeroko pojętą matematyką oraz przyrodą, jej pięknem i różnorodnością. Rozwijanie osobistych zainteresowań, wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych. Zachęcanie uczniów do fotografowania jako kreatywnej formy spędzania wolnego czasu i mądrego wykorzystania narzędzi cyfrowych.

Konkurs jest skierowany do osób, które potrafią dostrzec zależności pomiędzy przyrodą a matematyką i uwiecznić swoje obserwacje na fotografii.

W plikach do pobrania znajduje się Regulamin Konkursu i dokumenty niezbędne do zgłoszenia w konkursie.